Пенелопе Круз се “соблече”, со цел да се заштитат животните!

2 февруари, 20120
penelope-cruz-peta

Актерката Пенелопе Круз се приклучи на подолгата листата на холивудски ѕвезди кои се соблекоа за ПЕТА.

Како заштита на животните, асоцијацијата ПЕТА, остро ги напаѓаат поединците кои носат облека од вистинско крзно, а многу ѕвезди со својот ангажман се обидуваат да помогнат во подигање на јавната свест за овој проблем.

Така и Пенелопе снимила реклама  и тоа оваа недела, а иако таа сеуште официјално не е објавена, актерката еден од постерите објавила на Twetter профил.

На фотографијата позира така што гледа преку голото рамо, а на постерот стои слоган: “Дајте крзно за ’ладното рамо’”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma