Пилот умрел за време на лет, копилотот принудно слетал! :(((

16 февруари, 20120
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пилот на чешката авиокомпанија „ Czech airlines“, колабирал и починал за време на лет, а авионот морал принудно да слета благодарение на копилотот, соопштила компанијата.

Ко пилотот морал да го преземе летот со 46 патници на редовната линија Варшава – Прага и немало повредени.

Од компанијата соопштиле дека безбедноста на патниците не била загрозена и дека слетувањето било без никакви компликации.

Во соопштението се навело и дека за жал животот на пилотот неможел да биде спасен. Според нив, на пилотот му се слошило, а лекарите веднаш се обиделе да му помогнат, но сето тоа било безуспешно.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma