По 62 години брак починале во рок од неколку часа

10 декември, 20120
brak

Уште еден случај во кој брачната двојка по многу години брак починале во размак од неколку часа.

Малви и Дорис Корнелсон од Канзас живееле среќно во брак цели 62 години.

Старецот Мелви (85) кој боледувал од рак, починал веднаш покрај неговата сопруга. Неколку часа подоцна бабата Дорис легнала малку да одмори и веќе не се разбудила. Нивната ќерка вели дека е сигурна дека во моментов тие се среќни. Исти вакви случаи се појавуваат многу често.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber