Погребот на Витни Хјустон ќе биде сензационален – каква што беше и нејзината кариера!

14 февруари, 20120
whitney

Откако телото на Витни Хјустон е пренесено во нејзиниот дом во Њу Џерси, погребот ќе биде спроведен во текот на следните неколку дена. Како што беше и нејзината кариера и погребот ќе биде сензационален.

Извор од семејството за амаериканската телевизија АБЦ потврди дека целото семејство и пријателите ќе се соберат во четврток, а во петок ќе биде одржана комеморација за музичката дива.

Се очекува да присуствуваат околу 20.000 луѓе. А на прашањето, дали комеморацијата ќе биде толку голема како што беше за Мајкл Џексон, изворот вели дека ќе биде голема.

Многу членови на семејството Хјустон го напуштиле Лос Анџелес и заминале во Њу Џерси. Нејзината ќерка Боби Кристина, Реј Вотсон и многу други членови на семејството веќе се пристигнати во Garden State.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber