Понуда на векот- куќа за 600 евра?!

26 март, 20120
n798

Лондон – на англискиот пазар на недвижности неодамна се појави куќа која се продава по цена од 600 евра.

Покрај тоа што е стара, како дополнителна причина се наведува и еден графит на ѕидот, како и близината на железничката станица.

Во англискиот грофовија Дарам, во местото Ферихил, се продава куќа ниска куќа по цена од рекордни 600 евра. Ова веројатно е најевтиниот недвижен имот во цела Англија.

Се работи за понуда на векот, бидејќи агенцијата навела дека слична таква куќа во соседството се продала за 22.000 евра.

Покрај тоа, куќата се наоѓа во мало место во кое живеат само 11.000 жители.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/