Поради неверството на неговата сопруга девет месеци живее на дрво!

21 декември, 20120
drvo

Индиец веќе девет месеци живее на дрво во екстремни услови, поради тоа што неговата жена не сака да му се извини за неверството.

Индиецот својата сопруга ја фатил со соседот кој живее во куќа до нивната во Мумбаи. Бидејќи таа одбила да се извини за своето дело, 25-годишниот Санџај се качил на дрво од кое не сака да се смине додека таа не се извини, пишуваат странските медиуми.

Преживува благодарение на плодовите од дрвото и храна која му ја носат роднините. Јаде и спие на дрвото. Дури и се ‘олеснува’ на него. Неговата мајка, наводно, рекла дека на сите роднини им кажал дека ќе се убие ако продолжат да го убедуваат да се симне.

Бидејќи мажот не направил никаков прекршок и не се обраќа никому, полицијата не може да интервернира, а неговата сопруга се вратила кај своите родители и сеуште не се извинила.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit