Прекрасна куќа во Сао Паоло, Бразил

7 април, 20120
naslovna

Оваа прекрасна куќа се наоѓа во Сао Паоло, Бразил и е дело на архитектката Фернанда Маркес.

Куќата, која располага со 250 м2, е вистински концепт на „живеење надвор“ односно на дом кој целосно е отворен кон природата и на станарите им нуди уживање во спојот помеѓу модерниот ентериер е живописниот екстериер.

Фернанда Маркес е извршен директор на компанијата Фернанда Маркес Акитерос Асосиадос, компанија која се занимава со проектирање на луксузни куќи во Бразил и цела Јужна Америка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/