Преку ден новинарка, навечер стриптизета!

29 март, 20120
d5

Конзервативен дневен весник од Хјустон, Тексас  е во центарот на вниманието, поради скандалот во кој беше откриено дека новинарката Сара Трислер навечер работи како стриптизета.

29 годишната Сара почнала да работи во редакцијата на „ Houston Chronicl“ во април минатата година, а неодамна приказната за нејзиниот двоен живот ја објавил конкурентскиот дневен весник.

Новинарката на својот службен профил тврди дека има диплома од новинарство од Универзитетот од Њујорк, каде работела и како професорка. Се уште не е познато дали поради овој скандал новинарката ќе ја загуби работата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/