Robert Pattinson му рече збогум на Edward Cullen :(((

27 март, 20120
v238548p0

Актерот го напушти “вампирскиот живот“

Актерот Robert Pattinson кој се прослави во ”Twilight” сагата со улогата на вампирот Edward Cullen ќе се појави во филмот ”Cosmopolis” во режија на David Cronenberg.

”Бев инспириран од неговата глума, покажа дека може да игра повеќе улоги, а не само одредени”, изјави познатиот режисер.

Филмот е адаптација на книгата на Don DeLillo ”Cosmopolis”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/