Се породила за време на погребот на свекрвата

28 декември, 20120
pogreb

Една французинка се породила за време на погребот на својата свекрва.

Овој настан се случил вчера во местото Сан Жан Ле Блан, на северот од Франција. Младата жена присуствувала на погребот на мајката на нејзиниот сопруг и кога почувствувала силни контракции, пишува францускиот весник “Republik di santr”.

Веднаш била повикана брза помош, но бебето пристигнало на свет, па мајка му се породила со помош на роднините и лекарот кој бил во пензија, а кој присуствувал на погребот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber