Шокантно признание на пејачот: Консумирав кокаин исто колку Витни Хјустон!

29 март, 20120
naslovna

Познатиот музичар Елтон Џон се потресе од смртта на пејачката Витни Хјустон, особено од причината што некогаш ги имал истите лоши навики како таа.

-Да не престанев да консумирам дрога, веројатно денес ќе бев мртов. Деведесеттите години, земав кокаин исто колку и Витни Хјустон. Вистинско чудо е што сум жив, открива пејачот.

Елтон, кој во 2005 година се ожени со својот долгогодишен партнер Дејвид Фурнис, никогаш не ја криел својата борба со дрога и алкохол. Денес има дете, а планира и да го прошири своето семејство и да посвои уште едно бебе. Сепак, да тргнел по погрешниот пат не би го имал овој живот денес.

-Да не престанев да се дрогирам, немаше да го имам Дејвид, ниту мојот син, не би имал ништо, признава пејачот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi