Сите зачудено гледале како игра како вистински професионалец – во високи потпетици!

1 декември, 20120
kate midelton

Убавата принцеза, Кејт Мидлтон се врати на теренот на нејзиното прво училиште „Свети Андреј“. За време на посетата, во чест на празникот „Свети Андреј“, на годишната прослава на светецот кој е заштитник на Шкотска, Кејт  официјално го отвори новиот „Astroturf“ хокеј-терен на трева.

Таа била поканета да се приклучи на една партија хокеј на трева, па војвотката иако облечена во фустан од Александар Меквин и со чизми со високи потпетици, сепак успеала да се справи успешно трчајќи по теренот.

She's game! Heels proved no obstacle for Kate as she took to the hockey pitch wearing knee-high boots

Still got the skills: Kate was a talented hockey player and won various awards for her sporting prowess while she was a pupil

Going in for a tackle: The Duchess got stuck in with the match, watched by a crowd of delighted youngsters

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit