Скандалозно! Универзитет од Бразил купил 2000 вибратори за студентите! :)))

26 јануари, 20120
h92se

Универзитет во Бразил е цел на многубројни напади и истрага, откако се открило дека владините средства кои биле наменети за едукација ги потрошил за купување вибратори и вештачки вагини.

Биле купени гумени пениси во четри различни облици, 1500 лажни гради и 500 силиконски вагини.

Според вработените на факултетот спорните предмети биле неопходни за едукација на студентите по медици, за да им се демонстрира начинот на пренесување на сексуално преносливите болести.

Таквото оправдување за оваа набавка можеби би било убедливо ако не се знае фактот дека таму студираат само 40 студенти кои сакаат да бидат идни доктори.

Полициските инспектори се сомневаат дека овие предмети биле купувани за да подоцна се препродадат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber