Стивен Тајлер искритикуван до максимум! Ја испеал националната химна во рок верзија :))))

23 јануари, 20120
1

Стивен Тајлер, фронтменот на групата Аеросмит, е уште еден од редот на славните личности кои според мислењето на Американците, ја изменил националната химна.

http://www.youtube.com/watch?v=YtqD5pXJHyg&feature=player_embedded

Последниот инцидент се случи на фудбалскиот натпревар каде Стивен на свој начин си ја отпеал химната на САД, а снимвата веќе стана сензација на интернет и неговата изведба се коментира на социјалните мреѓи.

Тајлер изгледа малку се занел, па затоа звучел рокерски и повеќе од она што требало или барем повеќе од она што на американците им се допаѓа.

Целата работа се одвивала пред почетокот на утакмицата помеѓу New England Patriots и Baltimore Ravens во која Patriots со тешка мака дошле до победа.

Каква била неговата изведба јасно може да се види на лицето на тренерот на New England Patriots.

Откако видеото е поставено на интернет се појавиле написи и коментари кои го осудуваат пејачот.

Еден од фановите на американскиот фудбал кој ја гледал утакмицата, напишал: “Се сеќавате ли кога последен пат некој од овие пејачи на вакви настапи пристојно ја отпеал националната химна? Американци, зашто секогаш бираме одвратни пејачи да ни ја интерпретираат химната?”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber