Тајните на љубовната игра

13 април, 20120
s1

Повеќето мажи и жени би се согласиле дека најдобриот сексуален акт треба да вклучува долга и чувствителна љубовна предигра.  Ако обрнете доволно внимание и време на предиграта, умножувањето на задоволството од сексуалниот акт е гарантирано за двајцата партнери.

Партнерите имаат потреба од малку повеќе загревање, за да се доволно возбудени, мажите имаат потреба од подолго време за да стигнат до ерекција, а жените да се навлажнат доволно.

Љубовната игра вклучува различни моменти, почнвајќи од соблекувањето, бакнувањето, галењето и оралната љубов. Предиграта е толку важна за добриот секс, зошто ќе помогне на жената да достигне полесно и почесто до оргазам.

Уште една причина за подолга љубовна игра е затоа што вака можете да  разберете што точно сака вашиот партнер и што го возбудува најмногу. Не срамете се да го прашате какви се неговите желби и очекувања, а исто така треба да сте слободна и опуштена и кога тој ќе ве праша за истото.  Добрата комуникација секогаш води до добри резултати секаде, па и во сексот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber