Трагедија: Се запали тинејџерка!

10 декември, 20120
sama se zapalila

Тинејџека од Тибет починала откако сама себе си се запалила во кинеска северозападна провинција претежно населена од тибетанци, соопштиле денес кинеските медиуми.

Телото на тинејџерката неколку часа подоцна е кремирано и вратено на нејзиното семејство, а властите работат на расветлување на случајот.

Повеќе од 90 Тибетанци се запалиле од 2009-та година, во знак на протест против кинеското владеење на Тибет, соопштиле активисти кои се борат за човековите права.

Бројот на ваквите инциденти особено се зголемил во ноември.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit