Трикови за меки дланки и на ладно време

3 декември, 20120
нега на раце

Рацете се оние кои се на удар, и покажуваат колку ние се грижиме за себе си. Сигурно не оставате впечаток на лице кое се грижи за себе доколку рацете ви се испукани и суви.

Затоа ви нудиме 8 трикови со кои ќе си помогнете и вашите дланки ќе бидат меки и нежни и покрај тоа што надвор е ладно и ветровито.

Во средството за миење садови капнете неколку капки бадемово масло.

Направете пилинг на дланките, така што во исцеден лимон ќе ставите крупна сол. Благата масажа ќе ги отстрани мртвите клетки од дланките.

Рацете измијте ги со топла вода, а потоа со пешкир или крпа добро истријте ги.

Пилинг може да направите и со маслиново масло и една лажица шеќер.

Потопете ги рацете во загреано млеко. Тоа ќе ја навлажни кожата, а воедно и ќе ви ги зајакне ноктите.

Доколку сакате да се решите од заноктиците, решението побарајте го во маслиновото масло. Измасирајте ги рацете и во таа прилика со врвовите на прстите притиснете ги омекнатите заноктици.

Во кремата за раце капнете и неколку капки масло од бадем.

Направете сама крема за раце така што ќе измешате една белка, две мали лажици ружина вода, една лажица мелен јачмен и глицерин. По оваа крема рацете ќе бидат перфектно мазни и меки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit