Узбекистан го забрани денот на вљубените

27 јануари, 20120
4fxwr

Властите во Узбекистан ставиле неофицијална забрана за сите активности кои се поврзани со славењето на Денот на вљубените, Свети Валентин. Според руската агенција РИА, властите во земјата ги откажале сите концерти и други активности кои биле поврзани со прославувањето на овој ден.

Властите во оваа земја веќе неколку години водат кампања против Денот на заљубените и според нив  тој ден е зло кое сака да ги сруши узбекистанските национални вредности.

Узбекистан не е единствената земја која го забрани славењето на овој празник, минатата година тоа го направи и Иран.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber