Видео: Атина во пламен!

13 февруари, 20120
Видео: Атина во пламен!

Најмалку десет згради биле запалени во центарот на Атина, поради масовните протести за новите мерки на штедење кои ги усвои грчкиот парламент. Тв снимките прикажуваат една трикатница која целосно била во пламен додека пожарникарите се обидувале да го изгаснат пожарот.

Досега повредени лица се евидентирани 54, додека неколку згради се запалени. Немирите се прошириле во Солун.

httpv://www.youtube.com/watch?v=dziIeD1T6A0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber