Видео: Како се произведуваат презервативи?!

5 април, 20120

Видео од фабриката за презервативи Тројан објаснува како дневно се произведуваат милиони презервативи и како тече целиот процес на производство.

Чекор по чекор е објаснет процесот на производство и тестирањето на овој производ од латекс.

Нема да верувате колку внимание посветуваме на презерватив кој најчесто се користи неколку минути и потоа се фрла, изјавиле вработените.

Погледнете го интересното видео:

httpv://www.youtube.com/watch?v=INaEdw5OTxI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/