Вилата во која Кенедиеви го поминаа медениот месец на продажба

2 април, 20120
01000

Џон и Џеки Кенеди својата венчавка од бајките ја завршија во прекрасната вила во Беверли Хилс, која неодамна се најде на продажба.

Вилата со 29 соби е еден од најубавите домови во Америка, а има базен, 40 бањи, кино и многу луксуз. Покрај тоа што стана позната како вилата на Кенедиви, во неа се снимани и многу холивудски филмови.

Вилата се продава за неверојатни 95 милиони долари.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris