Во американски град летале пари!

26 март, 20120
money

Во американскиот град Хегерстаун летале пари. Несреќниот возач на камион откако му се отворила приколката му излетале брдото пари кои ги превезувал.

Сведокот кој се нашол на местото на натаните изјавил дека сето тоа изгледало како лавина од пари.

Полицијата во Мериленд  набргу добила повик дека камионот загубил голем дел од парите кои се разлетале.

Сведоците изјавиле дека 30 автомобили застанале и дека луѓето масовно почнале да се грабаат по парите.

Полицијата истражува што се случило и ги замолиле граѓаните да ги вратат парите во најблиската полициска станица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi