Во болница дознал дека е жена?!

31 мај, 20120

Еден човек од Колорадо, САД, заминал во болница поради болки во бубрегот и таму открил дека всушност е жена.

Фотографот, Стив К. цел свој живот се чувствувал поразлично од своите врсници.

Затоа тој не се изненадил кога пред неколку години медицинската сестра му соопштила дека тој е жена, односно дека има внатрешни женски репродуктивни органи..

„Медицинската сестра ги виде наодите од ултразвукот и ми рече: Ух, изгледа дека вие сте жена“, изјавил Стив.

Интерсексуалност е термин кој се користи за да ги опише луѓето кои имаат надворешни репродуктивни органи на еден пол, а внатрешни од друг пол. Некогаш тоа се нарекува и хермафродит, што значи дека неможе да се идентификува дали се работи за маж или жена.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-VGongUEl8A

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris