Windows 8 Beta на крајот на февруари

10 февруари, 20121
19058083084f33bd5ede35a374631177_640x359

Consumer Preview верзијата на оперативниот систем на Microsoft, Windows 8, ќе биде прикажана на MWC саемот, на 29 февруари.

Оваа верзија ќе биде достапна за сите кои сакаат да ја пробаат, а конечната варијанта на Windows 8 се очекува во втората половина на годината, најверојатно на есен, со што Microsoft ќе остане верен на циклусот на објавување на нова верзија на Windows на секои 3 години (Windows 7 беше претставен во октомври 2009 година).

Microsoft новата верзија на Windows ќе ја прикаже на саемот посветен на мобилни технологии, Mobile World Congress, што има некаква смислa доколку се земе предвид дека овој оперативен систем ќе биде наменет за персонални компјутери и таблет компјутери.

Одредени медиуми нагаѓаат дека би можеле да чуеме и новости за новата верзија на мобилната платформа, Windows Phone 8.

Потпретседателот на компанијата Microsoft, претходно го наречe Windows 8 „фундаметална преобразба во дизајнот на Windows, којa не ja направиле уште од Windows 95.”

One comment

  • xstar

    26 февруари, 2012 at 23:08

    glupostite od microshit nameneti za tableti voglavno

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber