Забранетата фотографија на Хитлер!

10 февруари, 20120
uvb76

Познатиот нацистички лидер забранил да се објавува оваа фотографија, бидејќи мислел дека е срамота за било кого, а особено за лидерот на една нација и држава каква што била Германија во тој период.

Фотографијата Хитлер во секси шорц, сепак се појави.

Хитлер човекот познат како најголемиот монструм на 20 век, сепак сакал да позира пред фотографите.

За тоа сведочи и неговата фотографија која била направена за време на кампување. Подоцна тој забранил да се објавува оваа фотографија бидејќи сметал дека му е под чест.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma