Жена пронашла 500 дијаманти во лифт!

31 март, 20120
56fy

Една 34 годишна жена во источниот сибирски град Краснојарск пронашла пакет со скоро 500 дијаманти во лифт, соопштила полицијата.

Жената пронашла мал пакет со драги камења кога се враќала од работа.

Таа го земала пакетот и го однела во најблиската златара  на проценка, од таму и кажале дека станува збор за дијаманти, па затоа таа одлучила да ги врати кај вистинскиот сопственик.

„Полицијата го истражува случајот на пакетот со 476 дијаманти, пронајдени во лифт“, соопштиле од полицијата.

Дијамантите се дадени на тестирање и проценка, додека полицијата се уште трага по сопственикот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/