Животни совети на Саманта Џонс од “Сексот и Градот”!

7 април, 20120
samantha-jones-1024

Една од четирите актерки од хит серијата “Сексот и Градот”, Саманта Џонс е лик кој за себе тврди дека е сурова и секогаш во право. Нејзин тип на фраери…се скоро сите, а единствена  цел на нејзиниот флерт е за заврши со секс, да доживее оргазам и да почувствува моќ.

Во секој случај, покрај тоа што во серијата има најмногу партнери, Саманта воедно е најстара и најискусна.

1.Секогаш изгледај како да знаеш каде одиш дури и ако не си сигурна.

2.Ако сакаш да имаш живот, мораш прво да погледнеш дел од него.

3.Ако мажот не те праша дали сакаш да се омажиш за него, или барем да живееш со него по две години врска, никогаш нема да те праша. Подолжи без него.

4.Секогаш биди средена и дотерана.

5.Никогаш немој да се продадеш. По никоја цена.

6.Секогаш патувај со прва класа.

7.Никогаш немој да се откажеш до прекрасниот стан дури и кога ќе се омажите.

8.Лош публицитет не постои.

9.Движи се брзо и секогаш носи чевли во кои можеш да трчаш.

10.Глуми додека не ја постигнеш целта, јас сум оригинална “Fake it till you make it” девојка.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi