Жолтата боја – една од основните бои на пролетта

7 април, 20120
11

Веќе подолго време жолтата боја и сите нејзини нијанси се хипермодерни. Оваа боја е најсветлата основна боја, експанзивна е – создава чувство за динамика и често доминира пред другите бои.

Жолтата е бојата на сончевата светлина. Ја поврзуваат со радост, среќа и интелект, создава топлина, предизвикува бодрост и ја стимулира умствената дејност. Многу причини зошто да ја изберете жолтата боја и оваа сезона!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/