Златната боја е новата црна

28 март, 20120
1

Класика си е класика! Спор нема за тоа, но погледнете што ќе се случи ако ги прекршиме стереотипите.  Многу пати сме пишувале за црна и сива шминка на очите, но денес се одлучивме за златните нијанси, а има добра причина зошто. Следејќи ги најновите настани во светот на модата и шоубизнисот, забележавме дека ова е стилот што агресивно се наметнува, а не изгледа воопшто лошо, нели? Идеално за топло време, свежо и ненаметливо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi