100 години мода собрани во 100 секунди

15 ноември, 20130
333

Креативен видео клип го следи развојот на модата во Лондон во последниве 100 години…

Пин –ап, хипи, панк, диско, рејв…Модата претрпува толку метаморфози само во рамките на последниот век, што би било апсурдно да се определи само еден стил кој владее над останатите.

Клипот го опфаќа периодот од 1911 до 2011 година. Претставено е патување на еден млад пар низ времето. Во текот на перформансот мажот и жената менуваат вкупно 60 стајлинзи.

httpv://www.youtube.com/watch?v=7JxfgId3XTs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit