Анџелина Џоли во улога на зла кралица

14 ноември, 20130
1

Во новиот филм холивудската убавица Анџелина Џоли нема да биде шармантна заводничка, туку зла вештерка наречена Грдана.

Екранизацијата на старите бајки се се поатрактивни во последно време, па компанијата Дизни решила на филмското платно да ја претстави и приказната за Заспаната убавица. Со една разлика – во фокусот на филмската приказна нема да биде заспаната убавица, туку нејзиниот непријател Грдана.

Грдана на филмското платно ќе ја толкува Анџелина Џоли, додека Аурора односно Заспаната убавица ја толкува Ели Фенинг. Премиерата е закажана за месец мај следната година, а до тогаш погледнете го првиот официјален трејлер за ова филмско остварување.

httpv://www.youtube.com/watch?v=704EXbJ-b5k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit