Блејк: Јас ја навлеков Ејми на хероин!

1 март, 20130
2

Неуспешниот пејач Блејк Филдер – Сивил (30) тврди дека неговата бивша сопруга Ејми Вајнхаус имала поголеми проблеми со алкохолот отколку со хероинот.

Тој неодамна изјавил дека сигурно би завршил на психијатрија ако пејачката се предозирала, бидејќи како што вели, тој ја навлекол на хероин.

„Тоа би ме убило ако таа умреше од дрога, бидејќи лично јас ја навлеков на хероин. И убризгував хероин кога таа не беше во состојба да го направи тоа“, вели Блејк кој со пејачката беше 7 години во врска.

Ејми во 2011 умре од труење со алкохол додека гледала спотови во нејзината куќа во Лондон. Бјелк по тоа време бил во затвор поради кражба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber