CHANEL, софистицирана колекција на очила

13 јануари, 20130
ocila

Шанел објави нова колекцја на неверојатна линија очила ” Bijou” колекција…

Колекцијата е инспирана од извонредниот барок накит кој е создаден ос страна на Коко Шанел.

Колекцијата вклучува 20 модели, секој со рачно резбани златни или паладиумски рамки и рачки, кои потсетуваат на чипка. Секако на секој модел е втиснато препознатливото лого на оваа модна куќа.

Очилата се достапни во различни бои, а и во различни стилови, вклучувајќи и “мачкасти очи”, “пеперутка”, заоблени и рамни.

Chanel Sunglasses Collection Bijou 2013 (2)

 

Chanel Sunglasses Collection Bijou 2013 (1)

Chanel Sunglasses Collection Bijou 2013 (3)

Chanel Sunglasses Collection Bijou 2013 (4)

Chanel Sunglasses Collection Bijou 2013 (5)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber