Chevrolet Camaro 1967

17 декември, 20130
10

Првата генерација на Камаро била дизајнирана да може да му парира на добро познатиот Форд Мустанг. Со големата моќност под хаубата, Камаро е една од најбараните Muscle Cars од кога е почнато производството. Овој модел на Камаро има 8 цилиндричен 6.5 литарски мотор со голем блок и достигнува неверојатни 325 коњски сили, со автоматски менувач. Тој е многу добро познат по електричните покривачи на предните светла, што се типични за Камаро RS. Светлата небесно сина боја со црни тркачки траки е исто така многу добро сочувана. Интериерот е запазен на првобитната состојба со мала помош на репарирањето е доведена во перфектно издание. Овој модел на Камаро може да го купите по цена од €40.000.

httpv://www.youtube.com/watch?v=WMOfC1Lyr3k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit