Девојката без нос доби ново лице!

1 март, 20130
4

Ајша Мохамаџај девојката на која нејзиниот сопруг и го отсече носот и ушите кога таа се обиде да побегне од него, сега има ново лице.

Нејзината слика без нос го обиколи целиот свет на насловната на Тајмс, а сега на јавноста го покажа својот нов нос кој го добила благодарение на реконструктивната операција во Америка, каде сега живее.

Третманот траел со месеци, а во иднина ќе бидат потребни само уште неколку помали хируршки интервенции за носот да добие поубав и поприроден изглед.

Девојката (19) изјавила дека сопругот и неговото семејство секојдневно физички и психички ја злоставувале.

„Цело време размислував како да побегнам. Ме фатија и бев во затвор 5 месеци, а потоа пак ме вратија кај мојот сопруг. Таа ноќ ме однесоа во планина, ми ги врзаа рацете и нозете, а имаше повеќе луѓе. Ми рекоа дека за казна ќе ми ги исечат носот и ушите. Тоа и го направија“, раскажува девојката.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4fxHSn2le5s#!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber