Ѕвездата на Х Фактор: Даниел Кајмакоски има 300 000 прегледи на Јутјуб!

29 ноември, 20130
1

Нашиот скромен Даниел Кајмакоски дефинитивно ги освои срцата на публиката во целиот регион, а во прилог на тоа зборува и подршката на социјалните мрежи што пристигнува од сите страни.

Настапот на Даниел на Јутјуб за само 48 часа има околу 300 000 прегледи, а колку неговиот глас им се допаднал на лицата од јавната сцена зборуваат бројните коментари на Твитер.

Врвниот музичар и продуцент Оги Радивојевиќ после настапот на Кајмакоски го дал своето мислење: Македонецот им одржа родетилски состанок! Одличен!, додека пак Тијана Дапчевиќ напишала дека е прекрасен и дека токму тој е нејзиниот фаворит за победа.

Погледнете го и коментарот на Кристина Ковач:

httpv://www.youtube.com/watch?v=K0qWcnnO3Ro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit