Еден е, Кристијано Роналдо и неговиот хет-трик синоќа:)

20 ноември, 20130
21

Кристијано Роналдо синоќа даде три гола за Португалија во натпреварот против Шведска и со тоа ја испрати својата земја на светското првенство во Бразил 2014 година.

Натпреварот беше крајно возбудлив, претставуваше јака битка меѓи две големи суперсили, каде Кристијано уште еднаш величенствено го докажа својот неверојатен талент.

httpv://www.youtube.com/watch?v=aj2cTazTgV8&feature=youtube_gdata_player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit