Ефект на „задимен“ поглед во топли кафеави нијанси

10 февруари, 20130

Задимениот поглед веќе премина во класика, исто како што е и црвениот кармин. Затоа ваквиот мејкап слободно може да биде вашиот вистински избор како за специјални поводи, така и за вашето секојдневие.

Ако работата ви е поврзана со многу состаноци и секогаш треба да изгледате како вистинска бизнис дама, оваа шминка е идеална за вас. Се разбира не во варијантата со премногу темни и интензивни бои. Но ако изберете нијанси од палетата на бежовата, чоколадната, златната и кафеавата боја, нема да згрешите. Овие нијанси се идеални за на работа и воопшто за преку ден.

И бидејќи знаеме дека времето ви е ограничено, ви подготвивме видео кое ќе ви демонстрира како да го постигнете задимениот ефект лесно и брзо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber