Ford Custom Sedan 1949

23 декември, 20130
23

Овој модел на Форд е произведен во Антверп, Белгија кој за првпат е продаден во далечната  1949 година, поточно на 2-ри септември. Оригиналната боја, хромираните браници и тапацирот во внатрешноста се во безпрекорна состојба. Има поминато 76.000 километри и целото возило е во исправна состојба. Има 8 цилиндричен мотор со 100 коњски сили. Овој модел можете да го најдете во Англија по цена од околу €16.000.

httpv://www.youtube.com/watch?v=MrNBLbLwIjw

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit