Galaxy S4 пристигнува во 100 милиони парчиња!

15 февруари, 20130
samsung

Samsung до крајот на годината ќе испорача околу 60 милиони Galaxy S3, а новиот водечки смартфон на компанијата, според аналитичарите, ќе биде уште поуспешен.

Аналитичарите на компанијата Jefferies & Company, обраќајќи се на своите клиенти, напишале свое видување на ситуацијата на пазарот на паметните телефони, кои ќе настанат во наредните неколку месеци. Според истражувањето, кое е предводено од Петер Мисек, Samsung во наредниот период на пазарот ќе испорача околу 100 милиони нови уреди Galaxy S4.

На тој начин компанијата Samsung ќе се обиде да го успори производството на iPhone конкурентите, бидејќи за да испорача толку голема количина на паметни телефони, ќе ангажира, постоечки, но и дополнителни  компании и капацитети кои ќе работат на производството и склопувањето на Galaxy S4.

Дали аналитичарите Jefferies & Company се во право ќе видиме наскоро, а во средината на март, наводно, закажана е конференција на кој новиот Galaxy S4 ќе биде претставен.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit