Генијален изум: Мислевте дека ова се бекатон плочки?

5 ноември, 20130
31

Дека на овој свет не е баш се онака како што на прв поглед изгледа, докажува и оваа фотографија.

lazni-betonski-stubovi

Всушност бекатон плочките кои се почесто ги гледаме по нашите тротоари или модерни дворови, во некои држави по светот всушност и не се вистински бекатон плочки, туку – шематски приказ. За сликата која ја најдовме на Фејсбук не успеавме да утврдиме потекло, но претпоставуваме дека е од Африка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit