Голем метеорит падна во Русија, повредени над 500 луѓе

15 февруари, 20130
Голем метеорит падна во Русија, повредени над 500 луѓе

Над 500 души се повредени при паѓањето на парчиња метеорит над руската област Урал. Проследиле силни експлозии, кршење на стаклата од прозорите во куќите наоколу и масивна паника кај населението.

Според последните информации на руските медиуми, големиот метеорит паднал во езерото што се наоѓа во непосредна близина на градот Чебаркул.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit