Густите веѓи се водечка beauty тенденција сезонава

1 март, 20130
6

Според познатиот шминкер Кеј Романо умерено дебелите веѓи го потенцираат и отвараат лицето на жената. Ако сами ги оформуваме веѓите постои ризик да ги направите премногу тенки или искривени со лоша форма.

Во таков случај како корекција може да ви послужи моливче или сенки во боја слична на природната боја на веѓите. Најдобри резултати се постигнуваат ако за целта користите четка за веѓи и со неа ја аплицирате сенката.

Погледнете на фотографиите подолу како изгледаат модерните форми на веѓи за сезоната:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber