Хомосексуална Абецеда

4 февруари, 20130
homoseksualci

Педери по Скопје колку сакаш, па се чудам зошто Охриѓани не велет Скопски педерчиња ре?!

Педери братче, педери и тоа со тапија! Со лопата да ги ринеш, дури и страв да те фати дали е подобро син или ќерка да имаш во овие модерни времиња. Едно време се плашев да не е некој вирус во прашање, па некако разумот ми кажа: Каков вирус синко, само газот е во игра и ништо друго! Во овој случај газот бил виновен за се!

Ми олесна скроз, ама повторно се отвори прашањето: Како е можно човекот толку многу да еволуира денес а повторно газот бе да му го води карактерот ,,у будучност,,?! Зошто?

Во комунизмот бе немаше толку педери!! Или пак се криеја како змија ,,ноги,, или пак се плашеа бе братче, да не одат курбан ко многумина слободоумни, што имаа ниет да си го кажат тоа што го мислат и да го прават тоа што си го сакаа?!

Шо и да е, ама педери немаше толку многу и точка! Ваљда и газовите не им знаеа тоа време што е ,,арно на душичката,, зошто многумина повеќе си беа фокусирани на курињата на ,,авторитетите им,, па газот секогаш им беше во втор или трет план! А на таква конкуренција, многу тешко е да земеш примат и приоритет, нели?

Следно прашање на кое мора да се одговори братче е: зошто баш денес на толку многу курАви по светов, баш педер да бидеш, зарем не е грев а?! Можеби и тоа е причината за модернизмот кај нас а? Неможе човек на поштена ,,пичка,, да налета , па шо е сигурно- сигурно е, ај педер ќе си биде, з’ш поарно можда не е, ама попоштено ќе да е-гарант?! Зарем поштење и морал, остана мажот денес да му го брани образот бе?! Срамота!

Мајка ми велеше: абе синко жената и мајката се воспитувањето во фамилијата, а таткото сигурноста! Па каква сигурност денес децата ќе имаат бе, кога и татковци педери почнаа да стануваат?!  Малку чудни времиња нели?!

Некои другарчиња мои ме убедуваа: шо ти е гајле бе, нек се котат педерите, појќе за нас пи.ки ќе има, ама веќе и тоа не е и некое мото. А како и ќе биде, кога и сам незнаеш, шо е поарно: да си бидеш педер како мнозинството или да се валкаш со куп калаштури по Кандахар забитии или задни седишта по неосветлени паркови?!

Јас ќе си го кажам своето мислење а Вие како сакате: Мене машки газови не ме интересираат! Калаштури нека има, макар и отпојќе, само кондомот да ми биде орудие почесто од на комунистите плајвазот! Нема друго! Здравјето пред се!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber