Honda Odyssey 2015

9 декември, 20130
29

Овој модел имаше премиера оваа година на авто шоуто во април во Шангај оваа година како концепт под името Jade. За жал, ќе треба да почекаме до втората половина на 2014 за да го видиме комплетно изменетото Honda Odyssey 2015. Ова возило ќе биде со 3 реда седишта, односно ќе можат да се возат до 8 патници. Седиштата ќе бидат ектремно удобни направени од висококвалитетни материјали. Пред секое седиште ќе има 8 инчен екран на допир, ДВД, сателитско радио.Се претпоставува под хаубата, дека ќе има 3.5 литарски V6 мотор кој ќе развие 250 коњски сили, придвижуван од 6 степеничен автоматски менувач и предна влечна сила. Почетната верзија на овој модел ќе се движи од околу $30.000 па се до најбогатата верзија која ќе достигне цена од $46.000.

2015 Honda Odyssey front

2015 Honda Odyssey interior

httpv://www.youtube.com/watch?v=_lTIDKiRfIg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit