Излегла од ковчегот на сопствениот погреб

31 јануари, 20130
kovceg

Пенг Сихуа (101) се вратила од мртвите на денот на сопствениот погреб и ги шокирала своите ќерки и сите останати жители на местото Шеншуидонг во Кина.

Телото на старицата го пронашле нејзините ќерки. Старицата не дишела и немала пулс. Тие верувале дека нивната мајка е мртва, па и спремиле погреб наредниот ден.

Пред да го спуштат ковчегот во земја, старицата ги отвотила очите, се насмеала и ги поздравила сите присутни.

Откако старицата оживеала и присутните се смириле по шокот кој им бил приреден, локалните жители подготвиле гозба од храната приготвена за нејзиниот погреб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris