Како би изгледал “Top Gear” снимен во Југославија?

20 декември, 20130
12

Легендарната BBC емисија “Top Gear“ која има голема гледаност ширум светот ја доби и својата југословенска верзија.

Поточно, словенскиот актер и водител Јуре Годлер осмислил пародија на популарната емисија за автомобили, и ја нарекол “Топ Гир Југославија“. Претпоставувате, во  југословенската верзија се тестираат “моќни ѕверови“ како Застава 750, Југо 45, Скала 55…

Не ни преостанува ништо друго освен да се забавуваме со оваа екипа🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=XVZvcwJuqDE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit