Концептот Corvette Stingray Gran Turismo од виртуелниот директно во реалниот свет

7 ноември, 20130
13

Откриен на ЅЕМА авто шоуто во Лас Вегас Corvette Stingray Gran Turismo е концепт на вистинско возило базирано на игра од виртуелниот свет.

Неможе да се промаши длабоката сина боја со жолти предни светла, исто како на трките со Корвети. Под преубавата сина боја се наоѓа легура на карбон фиберски влакна како на предниот дел, така и на страничните прагови и задниот спојлер и плус посебна карбон фибер хауба.

Што се однесува до јачината на ова возило, одличниот 6.2 литарски V8 мотор постигнува неверојатни 480 коњски сили, со спортскиот издувен систем звучи како одлична ентузијастичка машина, секако поткрепен со мануелен менувач – новиот шевролетов 7 степеничен менувач.

httpv://www.youtube.com/watch?v=KnZYwF_O894

IMG_2301

gran-turismo-6-chevrolet-corvette-1.JPG

gran-turismo-6-chevrolet-corvette-2.JPG

gran-turismo-6-chevrolet-corvette-3.JPG

gran-turismo-6-chevrolet-corvette-5.JPG

gran-turismo-6-chevrolet-corvette-7.JPG

gran-turismo-6-chevrolet-corvette-8.JPG

gran-turismo-6-chevrolet-corvette-9.JPG

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit