Куќа со надреален изглед

21 јануари, 20131
kuja1

Со драматична околина…

Убава куќа на плажа, во близина на многу познато место за сурфање, во близина на т.н. Slaughterhouse плажа во Мауи. Самиот пејзаж изгледа фантастично и на прв поглед на фотографиите може да остави впечаток дека конструкцијата не е реална. Необичната градба би требало да потсетува на колиба за сурфери и комбинација на  традиционалните обележја со современиот начин на живот.

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

KUĆA NADREALNOG IZGLEDA

 

One comment

  • sterjo

    22 јануари, 2013 at 18:40

    prekrasno,samo za uzivanje!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit