Лезбо – секс од прва рака: Еве како две девојки водат љубов

12 декември, 20130
8

Доколку сте сакале да дознаете зошто некоја жена е лезбејка и какво задоволство тоа и носи, особено во сексот, вие сте на вистинското место. Џинси Лимпкин која е љубител на жени, а потоа и порнографски продуцент, адвокат и секс – колумнист одлучила јавно да проговори за своите искуства и да им ја претстави голата вистина на сите љубопитни лица ширум светот за се она што од секогаш ги интересира , но никогаш не се осмелиле да прашаат.

Foto: Twitter/@JuicyJincey

 

Како точно се одвива вашата сексуална игра?

Нашиот секс е ист како кај хетеросексуалните парови. Но е подобар бидејќи немаме проблем со ерекција. Освен тоа жените се способни за повеќекратни оргазми. Практикуваме орален секс, анален секс, класична пенетрација и многу секс играчки.

Дали една од вас игра улога на маж?

На крај се се сведува на лични желби, и не секогаш едната е горе, а другата долу. Често ги менуваме улогите.

Дали секогаш користите вештачки пенис?

Не. Се зависи од парот, но од моја гледна точка – вештачкиот пенис се користи за специјални прилики. Меѓутоа некои го употребуваат почесто. Понекогаш уживаме да влегуваме во филмови каде едната глуми маж, но тоа не е секогаш потребно.

Ако сакаш жени, зошто имаш секс со девојки кои личат и се однесуваат како маж?

Мажите се мажи. Бидејќи сум лезбејка, ме привлекуваат деловите на телото и мозокот на жената. Мажите немаат гради, а тоа е она што лезбејките меѓу другото ги пали. Тешко на емотивно ниво се поврзувам со мажи. Можам да имам пријатели но не можам да се вљубам во нив бидејќи едноставно не постои конекција на тоа ниво.

Ако посакам да бакнам девојка, дали и јас сум лезбејка?

Не мора да значи. Нашата култура посветува големо внимание на етикети. Можеби сте геј, можеби не сте. Се надевам дека ќе стигнеме до моментот во историјата кога тоа нема да биде повеќе важно.

Foto-ilustracija: Foter/focus.recompose

Foto: Profimedia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit